Čarovná Banská Bystrica a okolie

5. januára 2022

Novinky

„Ako miloval pán Boh tento kraj, keď takú krásu mohol mu dať.“
Spieva vo svojej piesni jeden z mnohých ľudí, ktorí sa do tohoto miesta zamilovali. Na sútoku riek Bystrica a Hron rozprestiera sa mesto s históriou siahajúcou do dôb tak dávnych, že si to málokto dokáže predstaviť. Už totiž v období eneolitu na jej územie zavítali hľadači drahých kovov, ktorí spoznali jedno z jej prvých čarovných tajomstiev – celá bola pokrytá meďou. Naprieč minulosťou sídlili tu rôzni králi a všakovaké národy, no jej prívlastok Banská jej bol vlastný pred každým z nich

Prvá zmienka o meste Banská Bystrica bola už v roku 1255, kedy vtedajší kráľ Uhorska Belo IV. dal mestu ťažobné aj mestské práva. Okrem medi sa na jej území ťažilo už aj železo a striebro.

Banská Bystrica sa stala kolískou umelcov rôznychmúz, ktorí jej krásu pretavili na plátna, ale aj na pohladzujúce tóny ľúbivých melódií. Umelci, však neboli jediní, ktorí svoje mesto milovali na život a na smrť.Banská Bystrica ale lásku k svojim deťom opätuje, a aj preto zostane jedným z najväčších Slovenských symbolov boja za slobodu.Nazrite s nami do skutočného sveta rozprávok. Poďte sa s nami pozrieť na Čarovnú Banskú Bystricu a okolie.

Všetka táto prírodou aj ľudskými rukami vytvorená nádhera sa vám už čoskoro predstaví na unikátnych fotografických obrazoch v knihe Čarovná Banská Bystrica a okolie.

Práve v týchto dňoch a týždňoch na nej pracuje veľký kolektív ľudí. Fotografom, redaktorom, textárom a grafikom pomáhajú ľudia žijúci a pracujúci v Banskej Bystrici. Ak máte chuť sa k nim pridať, dvere do vydavateľstva máte otvorené. Ak poznáte miesta, ktoré stoja za pozornosť a chcete sa o ne podeliť s čitateľmi, alebo máte podnetné nápady a tipy, dajte nám vedieť. Ako predstavitelia miest a obcí, majitelia firiem, výrobcovia či zástupcovia kultúrnych organizácií ste práve vy tí, ktorí môžu novú knihu obohatiť a dať jej vyššiu hodnotu. Nehovoriac o tom, že je to zároveň dobrá príležitosť zviditeľniť vašu prácu a hodnoty, ktoré ňou vytvárate.

Ako je možné vstúpiť do projektu?
Kontaktujte našu regionálny projektovú manažérku Ing. Beáta Naščáková, tel.: 0905 465 896  alebo e-mail: nascakova@cbs.sk.Objasní vám všetky potrebné informácie, ukáže vám obdobné publikácie, aby ste si vedeli predstaviť, ako bude vaša prezentácia v knihe vyzerať.

Dajte nám o sebe vedieť, a my sa už postaráme, aby ste s vašou prezentáciou boli čo najspokojnejší. Každá práca je dôležitá, no treba ju zviditeľniť. Vytvárame jedinečný pohľad na krajinu. Pridajte sa k nám!